Archiv rubriky: Aktivity

První bikepark v České Kanadě

Bikepark Hradiště nabízí dvě tratě – jednu delší (cca 650metrů) a méně náročnou a druhou (cca 550m), vedoucí podél sjezdovky, technicky náročnější na zdolání. Na výstavbě bikeparku se podílí Alexandr Sidor – vítěz českého poháru ve sjezdu horských kol, stavitel tratí a pořadatel akcí a závodů, jako jsou Downtown Dačice, či DemoAirDay, ve spolupráci s provozovatelem lyžařského areálu panem Hánou a městem Nová Bystřice.

Více ...

Tématické slavonické cyklookruhy

Naučné přeshraniční cyklookruhy Slavonice – Dobersberg a okolí: sakrální architektura, terén, hasičské zbrojnice, fauna flora, zaniklé vesnice nebo dirt bike park. Cyklistické okruhy mají start i cíl ve Slavonicích. Tiskové materiály k jednotlivým trasám obdržíte v kanceláři Institutu Slavonice, TIC Slavonice, v Hotelu U Růže ve Slavonicích nebo v penzionu Bejčkův mlýn.

Více ...

Cyklostezka Die Thayarunde

Přeshraniční cyklostezka mezi Českou republikou do Rakouskem vás provede oblastí Waldviertelu. Byla vybudováno na bývalé železniční trati a do pedálů se vám bude šlapat zlehka. Jedna z etap začíná ve Slavonicích.

Více ...

Ďáblova prdel

Naučná stezka č.1 na “Ďáblovu prdel” (3,8 km) chce přiblížit návštěvníkům okolní krásnou přírodu České Kanady a její obyvatele na celkem 11 zastaveních.

Více ...

Cesta pohádkovým lesem

Cesta pohádkovým lesem u Slavonic-bronzová stezka pro mrňata a skřítky, stříbrná stezka pro zdatné poutníky a zlatá stezka pro válečníky a princezny bojovnice.

Více ...

Stezka 20. století

Česko-rakouská přeshraniční Stezka 20. století představuje ve dvou okruzích (dlouhém 30 km a krátkém 19 km) historický vývoj místního regionu ve 20. století.

Více ...

infocentra

Slavonice, nám. Míru 476
e-mail: i@slavonice-mesto.cz
telefon: 384 493 320/720 280 183

Nová Bystřice, Mírové nám. 54
e-mail: info@novabystrice.cz
telefon: 384 386 909

Facebook

Počasí

Počasí Staré Město pod Landštejnem - Slunečno.cz