Archiv rubriky: Na kole

Tématické slavonické cyklookruhy

Naučné přeshraniční cyklookruhy Slavonice – Dobersberg a okolí: sakrální architektura, terén, hasičské zbrojnice, fauna flora, zaniklé vesnice nebo dirt bike park. Cyklistické okruhy mají start i cíl ve Slavonicích. Tiskové materiály k jednotlivým trasám obdržíte v kanceláři Institutu Slavonice, TIC Slavonice, v Hotelu U Růže ve Slavonicích nebo v penzionu Bejčkův mlýn.

Více ...

Bikepark Hradiště

Bikepark Hradiště nabízí dvě tratě – jednu delší (cca 650metrů) a méně náročnou a druhou (cca 550m), vedoucí podél sjezdovky, technicky náročnější na zdolání. Na výstavbě bikeparku se podílí Alexandr Sidor – vítěz českého poháru ve sjezdu horských kol, stavitel tratí a pořadatel akcí a závodů, jako jsou Downtown Dačice, či DemoAirDay, ve spolupráci s provozovatelem lyžařského areálu panem Hánou a městem Nová Bystřice.

Více ...

Trojmezí

Trojmezný hraniční kámen tří zemí – Rakouska, Čech a Moravy se nachází přibližně 2 km západně od Maříže. na cyklostezce č. 1003.

Více ...

Cyklostezka Die Thayarunde

Přeshraniční cyklostezka mezi Českou republikou do Rakouskem vás provede oblastí Waldviertelu. Byla vybudováno na bývalé železniční trati a do pedálů se vám bude šlapat zlehka. Jedna z etap začíná ve Slavonicích.

Více ...

Cyklotrasy

Česká Kanada je protkána několika cyklostezkami, asfaltovými, lesními a polními cestami. Kopce zde dosahují výšky okolo 700 m. Páteřní trasou je GREENWAYS Praha – Vídeň (č. 32). Ve starších mapách nejsou zakresleny lesní cesty, které využívala pohraniční stráž. K cestování na kole je možné využít i úzkokolejku (JHMD) nebo Cyklotrans. Cykloatlas online.

Více ...

Slavonice, nám. Míru 476
e-mail: i@slavonice-mesto.cz
telefon: 384 493 320/720 280 183

Nová Bystřice, Mírové nám. 54
e-mail: info@novabystrice.cz
telefon: 384 386 909