Českokanadský bikepark

Skiareál Hradiště u Nové Bystřice není třeba moc představovat – fungující sjezdovka, skvělá atmosféra a super podmínky pro lyžovačku celé rodiny. Přilehlé lesy okolo sjezdovky však skrývají, zatím nevyužitý, potenciál – členitý terén, kameny, skály. V takovém prostředí se daří příznivcům horské cyklistiky, a tak vznikl nápad, jak jim toto prostředí ještě zpříjemnit… vybudovat bikepark!

 

bikepark hradištěKaždý, kdo sjezdovku Hradiště zná, ví, že to není žádný obrovský kopec. Sjezdovka disponuje délkou zhruba 500 metrů a bikepark nabízí dvě tratě – jednu delší „Flow line“(cca 650metrů) a méně náročnou a druhou „Hard line“(cca 550m), vedoucí podél sjezdovky, technicky náročnější na zdolání. Náročné pasáže jako jsou skoky, úzké lávky a technické sjezdy, vždy nabídnou bezpečnou variantu – objezd či přejezd a zajistí tak zdolání kopce i méně zdatným bajkerům. Avšak nouze nebude ani o velké skoky a atraktivní pasáže jako je „north shore“ sekce – delší dřevené lávky zakončené skokem nebo průdkým sjezdem. Cestu nahoru zpět na start zajistí lanovka a tak vám výšlap kopce nebude ubírat síly na další adrenalinový zážitek.

 

 

Na výstavbě bikeparku se podílel Alexandr Sidor – vítěz českého poháru ve sjezdu horských kol, stavitel tratí a pořadatel akcí a závodů, jako jsou Downtown Dačice, či DemoAirDay, ve spolupráci s provozovatelem lyžařského areálu panem Hánou a městem Nová Bystřice.

Facebook┃ Bikepark Hradiště.

 

A

Foto┃Ondřej Dohnal