Golfresort Monachus

27 jamek uprostřed překrásné přírody

  • telefon: 602 130 905
  • e-mail: info@golfmonachus.cz

 

Golfresort Monachus získal řadu významných ocenění (Top 10 nejlepších areálů v ČR, golfisty nejlépe hodnocený areál v ČR, americký časopis GolfDigest jej zařadil mezi pět nejlepších golfových areálů v ČR.

 

9-jamkové golfové hřiště Nová Bystřice

(veřejné)-prvním veřejné golfové hřiště v ČR

18-jamkové golfové hřiště Mnich

(mistrovské) – nejvyhledávanější golfové hřiště v ČR, republikové a mezinárodní profesionální turnaje

 

Golfresort Monachus se nachází na samém pomezí s Rakouskem u malého městečka Nová Bystřice. Patří již několik let mezi nejlepší golfové areály v České republice. Je dál od velkých měst, v počtu členů patří spíše k menším klubům, a přesto si udržuje pověst toho nejlepšího co na jihu Čech najdete.

Je za tím hned několik nej, která z golfového hřiště udělala špičkový resort. Největším plusem novobystřického areálu je nabídka hřišť. Dvě navzájem hodně rozdílná hřiště nabízí vyžití pro všechny kategorie golfistů. Veřejná, přátelská a příjemná devítka Nová Bystřice na straně jedné a velkolepé, dospělé a majestátní osmnáctijamkové mistrovské hřiště Mnich na straně druhé.

Již od svého „zrodu“ působí Mnich dojmem, jako by zde byl desítky let. Celou osmnáctku obklopují lesy, najdete zde bezpočet jezírek a užijete si krásnou přírodu oblasti zvané Česká Kanada. Když vstoupíte na Mnichu na odpaliště první jamky, ocitnete se uprostřed jiného světa. Obklopují vás stromy a máte pocit, že musíte šeptat, abyste tu krásu snad „nevyplašili“. Hřiště je prezentováno jako přírodní a této charakteristice dělá skutečně čest. Neprotínají jej žádné silnice ani dráty vysokého napětí, na hřišti neuslyšíte projíždějící vlak nebo kamion, protože Golfresort Monachus je sevřený v okolní přírodě. Ta propůjčila zdejšímu místu jedinečné kouzlo, které objevilo již tisíce golfistů. Není divu, že se sem každoročně vracejí načerpat energii a prožít dokonalou relaxaci.

 

 

www.golfmonachus.cz