Archiv rubriky: Města a obce

Blato

Blato (do roku 1956 Žišpachy, německy Sichelbach) je vesnice, část města Nová Bystřice, která se nachází se asi 5,5 km na severovýchod od Nové Bystřice.

Zvůle

Zvůle je místní část obce Kunžak, první dochované písemné zmínky o Zvůli jsou z roku 1842 ve spojitosti s vedením poštovní trasy Vídeň–Praha.

Kaproun

Původní pojmenování bylo Kaltenbrunn a vzniklo z německého Kaltprun, což znamená studený pramen. Železniční zastávka u vesnice je zajímavá tím, že zde byl z vlaku vyhozen slavný český všeuměl Jára Cimrman.

Hůrky

Pozůstatky bývalého městečka Hůrky stojí na vyvýšenině, 4 km severovýchodně od Nové Bystřice Už...

Matějovec

Obec leží na okraji nižší plošiny východní části Novobystřické vrchoviny. V severní části obce je několik rybníků a přes Vysoký kámen (725 m n. m.), který je od obce vzdálen západně asi 2 km, přechází hlavní evropské rozvodí mezi Dunajem a Labem.

Stálkov

Obcí prochází i značené cyklotrasy a turistické stezky. V okolí vesnice je řada rybníků a neposkvrněná příroda je v létě cílem mnoha letních táborů mládeže, zvláště z Brna.

Slavonice

Slavonice, malé město na pomezí Čech, Moravy Rakouska v Jihočeské kraji v nadmořské výšce 519 m leží na východním okraji České Kanady a jsou překrásným a ojedinělým souborem goticko – renesančních památek.

Nová Bystřice

Nová Bystřice je město nedaleko Jindřichova Hradce při hranici s Rakouskem, leží 590 metrů nad mořem v Novobystřické vrchovině, která je součástí Javořické vrchoviny, nejvyšším bodem Nové Bystřice je Kunějovský vrch (725 m n. m.).

Český Rudolec

Obec Český Rudolec, dříve zvaná Moravský Rudolec, se nachází v okrese Jindřichův Hradec a je historicky jedna z nejzápadnějších obcí Moravy, leží přímo při historické česko-moravské hranici.

Loading

E-shop

mariz

infocentra

Slavonice, nám. Míru 476
telefon: 384 493 320, 720 280 183
e-mail: i@slavonice-mesto.cz

Nová Bystřice, Mírové nám. 54
telefon: 384 386 909
e-mail: info@novabystrice.cz

Facebook

Úterý 13. listopadu 2018

Počasí

Počasí Staré Město pod Landštejnem - Slunečno.cz