Novobystřický pivovar

Pivovar navázal na tradici vaření piva v Nové Bystřici, kdy v roce 1482 obdrželi mílové právo při vaření piva bystřičtí měšťané od své vrchnosti Wolfganga Krajíře z Krajku.

Pivovar byl založen v roce 2017 a vaření piva bylo obnoveno na jaře 2018. Vaří se piva plzeňského typu dvourmutově se spodním kvašením. Speciály, jako jsou např. ALE, IPA, atd. jsou kvašená svrchně. K vaření se používají české slady a nejkvalitnější žatecký chmel. Piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, díky čemuž zůstanou v pivu všechny živé kultury a vitaminy, které jsou blahodárné pro tělo. Pivovar spojuje slad, chmel a vodu z divoké České Kanady ve zlatavý a lahodný mok, který má příjemně hořkou chuť a zlatavou barvu slunce.


Otevírací doba od 1.10.2019

pondělí – čtvrtek: zavřeno

pátek a sobota: 14:00 – 18:00 hodin

neděle: 13:00 – 17:00 hodin


Piva

10° VAINAR

(světlá) klasické výčepní pivo vařené ze čtyř druhů sladu a dvou druhů chmele, nahořklé příjemné chuti a slámové barvy

11° VAINAR

(světlá) ležák pitelného charakteru s hořkou chutí a plnějším tělem a hustou bílou pěnou

12° VAINAR

(světlá) klasicky spodně kvašený ležák plzeňského typu slámové barvy, sladového aroma a chlebové chuti. Způsob kvašení a zrání dodává pivu jedinečnou hořkou chuť, která je pro ležáky plzeňského typu specifická

11° VASKA

(polotmavá) spodně kvašený ležák polotmavé barvy, vařený ze čtyř druhů sladu, s lahodně karamelovou příchutí, s bohatou hustě krémovou pěnou, která je jedinečná (nezaměnitelná)

11° HOŠEK

(pšeničná) svrchně kvašené pšeničné pivo se zakalenou zlatavou barvou a hustou bílou pěnou. Chuť mírně nakyslá, s dozvukem po banánech

 

 

Kontakt

Pivovar najdete naproti vchodu do Muzea veteránů.

Nová Bystřice, Vídeňská 137