Slavonice Fest hledá nové partnery

Pátý ročník Slavonice Festu je za námi  a my už začíneme připravovat ročník 2019. Aby náš festival mohl dál pokračovat a smysluplně se rozvíjet, máme v plánu několik novinek a hledáme i další nové partnery.

Díky letošní 17 000 návštěvnosti se festival poprvé za pět let své existence dostal z “červených” čísel. Kinosály tak letos hlásily stop stav a na některé projekce se diváci nedostali. To je na filmových festivalech samozřejmě úplně běžné. My bychom ale byli rádi, aby se to ve Slavonicích nestávalo, nebo jen zcela výjimečně. Současně také chceme a budeme festival dále rozvíjet a plánujeme přivítat další diváky. Víme, že je to možné, aniž bychom Slavonice Fest připravili o jeho přátelskou, osobní a jedinečnou atmosféru.

Proto pro  šestý ročník, který by měl proběhnout od středy 31. července do neděle 4. srpna 2019, musíme vzhledem k nárůstu návštěvnosti výrazně rozšířit kapacitu promítacích míst zařízením a vybavením velkého kinosálu až pro 450 diváků pro denní projekce v hlavním sále Kulturáku. Dále zvýšit divácký komfort pomocí online informačního systému obsazenosti jednotlivých filmových projekcí. Také  připravujeme ve větším rozsahu sekci filmů s lidskoprávní tématikou v návaznosti na festival Jeden svět, opět zařadíme již tradiční filmové sekce včetně sekce věnované vybrané národní kinematografii, velké koncerty i komornější hudební vystoupení, doprovodný program pro děti i oblíbené výstavy umění. Posílíme výrazně i vybavení, zázemí a kapacitu našeho stanového kempu, který je mezi diváky stále populárnější a úspěšně nahrazuje chybějící ubytovací možnosti ve městě. Rozšířit musíme i festivalovou dopravu pro diváky ubytované v okolí. S tím vším souvisí i nezbytné rozšíření dnes velmi úzkého organizačního týmu Slavonice Festu a navýšení rozpočtu.

 

(zdroj: slavonicefest.cz/novinky/slavonice-fest-hleda-nove-partnery)